July 22
live HT
Fortuna Koeln
0 - 0
Aalen
live HT
Hallescher FC
Paderborn
live HT
RW Erfurt
Preußen Muenster
live HT
Werder Bremen II
0 - 0
Unterhaching
live HT
Meppen
Wuerzburger Kickers
live HT
Sportfreunde Lotte
Hansa Rostock
live HT
Wehen
Carl Zeiss Jena
live HT
1860 Rosenheim
Nuernberg II
July 22
18:30
Anderlecht
? - ?
Zulte-Waregem
14:00
Forfar Athletic
? - ?
Stirling Albion
14:00
Inverness CT
? - ?
Falkirk
14:00
Dunfermline Athletic
? - ?
Peterhead
14:00
Hearts
? - ?
East Fife
14:00
Dundee FC
? - ?
Buckie Thistle
14:00
Arbroath
? - ?
Montrose
14:00
Annan Athletic
? - ?
Kilmarnock
14:00
Clyde
? - ?
Dumbarton
14:00
Motherwell
? - ?
Greenock Morton
14:00
Queen's Park
? - ?
Edinburgh City
14:00
East Kilbride
? - ?
Albion Rovers
14:00
Hamilton Academical
? - ?
Queen of South
14:00
Livingston
? - ?
Airdrieonians
14:00
Partick Thistle
? - ?
St. Mirren
22:00
Juventus
? - ?
Barcelona
July 23
00:00
Paris Saint Germain
? - ?
Tottenham Hotspur
FT
Bayern Munich
AC Milan
FT
West Bromwich Albion
Crystal Palace
live 27'
Leicester City
Liverpool
FT
Portimonense
1 - 2
Louletano
FT
Kashima Antlers
Sevilla
FT
Sparta Rotterdam
0 - 0
Reading
FT
Pacos de Ferreira
3 - 1
Feirense
FT
Reading
Cercle Brugge
live 51'
Arsenal
Chelsea
live HT
Jablonec
Goztepe
live 25'
ADO Den Haag
0 - 0
De Graafschap
13:00
Augsburg
? - ?
Jahn Regensburg
13:00
Go Ahead Eagles
? - ?
Excelsior
13:00
Ingolstadt
? - ?
Nantes
13:00
St. Pauli
? - ?
Werder Bremen
13:00
St.Johnstone
? - ?
Hartlepool United
13:00
Velez Sarsfield
? - ?
Villa San Carlos
13:30
Darmstadt
? - ?
Fulham
13:30
Union Berlin
? - ?
Queens Park Rangers
14:00
Alfreton Town
? - ?
Burnley
14:00
Barnet
? - ?
Millwall
14:00
Bradford City
? - ?
Sunderland
14:00
Brentford
? - ?
Southampton
14:00
Crawley Town
? - ?
Brighton & Hove Albion
14:00
Dynamo Dresden
? - ?
Wolfsburg
14:00
FC Heidenheim
? - ?
VfB Stuttgart
14:00
Fleetwood Town
? - ?
Bolton Wanderers
14:00
Genk
? - ?
Everton
14:00
Gillingham
? - ?
Ipswich Town
14:00
Kaiserslautern
? - ?
Derby County
14:00
Kidderminster Harriers
? - ?
Burnley
14:00
Mansfield Town
? - ?
Nottingham Forest
14:00
Matlock Town
? - ?
Burton Albion
14:00
Oostende
? - ?
Lille
14:00
Oxford United
? - ?
Birmingham City
14:00
Portsmouth
? - ?
AFC Bournemouth
14:00
Preston North End
? - ?
Newcastle United
14:00
Rangers
? - ?
Marseille
14:00
Rochdale
? - ?
Middlesbrough
14:00
Shrewsbury Town
? - ?
Wolverhampton Wanderers
14:00
Watford
? - ?
Eibar
14:30
KFCO Beerschot-Wilrijk
? - ?
Gent
14:30
KV Mechelen
? - ?
Union St.-Gilloise
14:30
Lierse
? - ?
Eupen
14:45
St.Truiden
? - ?
Antwerp
14:45
Standard Liege
? - ?
Metz
15:00
Amiens
? - ?
Stoke City
15:00
Barnsley
? - ?
Huddersfield Town
15:00
Bologna
? - ?
Sudtirol
15:00
Brescia
? - ?
Cagliari
15:00
FC Groningen
? - ?
Granada
15:00
Freiburg
? - ?
Feyenoord
15:00
Hoffenheim
? - ?
Genoa
15:00
IVO Velden
? - ?
VVV-Venlo
15:00
Konyaspor
? - ?
Al Feiha
15:00
Lazio
? - ?
SPAL 2013
15:00
NAC Breda
? - ?
RKC Waalwijk
15:00
Tondela
? - ?
FC Porto B
15:00
Ulm
? - ?
Augsburg
15:30
Fiorentina
? - ?
Bari
15:30
Fortuna Duesseldorf
? - ?
Sporting Charleroi
15:30
Sampdoria
? - ?
FeralpiSalo
16:00
Acri
? - ?
Crotone
16:00
Bochum
? - ?
Borussia Dortmund
16:00
FC Eindhoven
? - ?
Roda JC Kerkrade
16:00
Portimonense
? - ?
Farense
16:00
Sassuolo
? - ?
Real Vicenza
16:00
Slovacko
? - ?
Karabukspor
16:00
Zeeuws Elftal
? - ?
Willem II
16:30
Bourg en Bresse Peronnas
? - ?
Dijon
16:30
Caen
? - ?
Rennes
16:30
Real Sociedad
? - ?
Saint-Etienne
17:00
Athletic Bilbao
? - ?
Valladolid
17:00
Atletico Guimar
? - ?
Bristol City
17:00
Chaves
? - ?
Aves
17:00
Levante
? - ?
Almeria
17:00
Montpellier
? - ?
Toulouse
17:00
Sporting Gijon
? - ?
Celta Vigo
17:30
Alaves
? - ?
Logrones
17:30
Bergantinos CF
? - ?
Deportivo La Coruna
17:30
Boavista
? - ?
RD Agueda
17:30
Rio Ave
? - ?
Angers
18:00
Fuenlabrada
? - ?
Leganes
18:00
Gimnastic
? - ?
Villarreal
18:30
Sporting CP
? - ?
Monaco
19:00
Maritimo
? - ?
Las Palmas
19:00
Racing de Ferrol
? - ?
Celta Vigo
19:00
SSC Napoli
? - ?
ChievoVerona
19:00
Vitoria de Setubal
? - ?
Sheffield Wednesday
19:30
Benfica
? - ?
Hull City
22:00
New York Cosmos
? - ?
Valencia
23:30
North Carolina FC
? - ?
Swansea City
July 22
16:00
Iceland
Switzerland
18:45
France
Austria
July 22
14:00
Randers FC
FC Koebenhavn
July 22
16:00
Bodoe/Glimt
? - ?
Ranheim
July 22
14:00
Halmstads BK
? - ?
GIF Sundsvall
14:00
Malmoe FF
? - ?
Joenkoepings Soedra
16:00
Sirius
? - ?
Haecken
July 22
14:00
Aatvidaberg
? - ?
Brommapojkarna
14:00
Degerfors
? - ?
Trelleborgs FF
14:00
Norrby
Falkenbergs FF
14:00
Varbergs BoIS FC
Gefle
16:00
Helsingborg
? - ?
Oergryte FF
July 22
13:00
Ytterhogdals IK
? - ?
Haernoesands FF
13:00
IFK Mariehamn
HIFK
14:00
FC Inter
? - ?
Ilves
14:00
KuPS
? - ?
FC Lahti
July 22
14:00
FF Jaro
TPS
14:00
IF Gnistan
? - ?
EIF
14:00
OPS
? - ?
Haka
July 22
14:00
Rapid Wien
? - ?
Mattersburg
16:30
LASK Linz
Admira Moedling
16:30
Wolfsberger AC
? - ?
Salzburg
17:00
Lausanne
? - ?
St. Gallen
17:00
Young Boys
Basel
17:00
Servette
? - ?
Chiasso
17:00
Winterthur
? - ?
Wohlen
17:30
Limerick
Sligo Rovers
July 22
14:00
FH Hafnarfjordur
? - ?
IA Akranes
July 22
FT
Meteor Praha
Graffin Vlasim
FT
SK Spartak Slatinany
Chrudim
FT
AFK Tisnov
Spartak Hulin
FT
FK Zbuzany
FC Pisek
15:00 Limited coverage
Banik Sous
? - ?
Varnsdorf
15:00 Limited coverage
Brumov
? - ?
Valasske Mezirici
15:00 Limited coverage
Cechie Vykan
? - ?
Usti nad Labem
15:00 Limited coverage
Cesky Brod
? - ?
Loko Vltavin
15:00 Limited coverage
FC Spartak Velka Bites
? - ?
Vyskov
15:00 Limited coverage
FC Strani
? - ?
Hanacka
15:00 Limited coverage
FK Louny
? - ?
Banik Sokolov
15:00 Limited coverage
HFK Olomouc
? - ?
Frydek-Mistek
15:00 Limited coverage
Horovicko
? - ?
Stechovice
15:00 Limited coverage
Jiskra Mseno
? - ?
Dobrovice
15:00 Limited coverage
Karlovy Vary
? - ?
Kraluv Dvur
15:00 Limited coverage
Klatovy
? - ?
Jiskra Domazlice
15:00 Limited coverage
Kolin
? - ?
Usti nad Orlici
15:00 Limited coverage
Kozlovice
? - ?
SK Unicov
15:00 Limited coverage
MFK Dobris
? - ?
Litomerice
15:00 Limited coverage
Mohelnice
? - ?
Prostejov
15:00 Limited coverage
Neratovice
? - ?
Prevysov
15:00 Limited coverage
Novy Jicin
? - ?
Vitkovice
15:00 Limited coverage
Pencin-Turnov
? - ?
Benatky nad Jizerou
15:00 Limited coverage
SK Hrobce
? - ?
Sokol Brozany
15:00 Limited coverage
SS Ostra
? - ?
Sokol Zapy
15:00 Limited coverage
Slavicin
? - ?
Viktoria Otrokovice
15:00 Limited coverage
Slavoj Polna
? - ?
Znojmo
15:00 Limited coverage
Slovan Velvary
? - ?
Ceske Budejovice
15:00 Limited coverage
Sokol Usti
? - ?
Hlucin
15:00 Limited coverage
Sokol Zivanice
? - ?
FC Olympia HK
15:00 Limited coverage
TJ Malse Roudne
? - ?
Dolni Benesov
15:00 Limited coverage
TJ ZD Bohumin
? - ?
Odra Petrkovice
15:00 Limited coverage
Tatran Sedlcany
? - ?
FC MAS Taborsko
15:00 Limited coverage
Vysoke Myto
? - ?
Pardubice
15:00 Limited coverage
Zdirec Nad Doubravou
? - ?
Velke Mezirici
15:00 Limited coverage
Zenit Caslav
? - ?
Pribram
16:30
Nitra
Zilina
17:00
Spartak Trnava
Zemplin Michalovce
18:30
DAC 1904 Dunajska Streda
Zeleziarne Podbrezova
14:30
Zenit St. Petersburg
? - ?
Rubin Kazan
17:00
FC Krasnodar
? - ?
Tosno
July 22
FT
Dinamo St Petersburg
Fakel
FT
Sibir Novosibirsk
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT
Tyumen
Zenit St. Petersburg II
live HT
Tom Tomsk
Olimpiec Nizhny
13:00
FC Tambov
Spartak Moscow II
13:00
Khimki
Luch Energiya Vladivostok
13:00
Shinnik Yaroslavl
FC Rotor Volgograd
14:00
FC Orenburg
Baltika
15:00
FC Volgar
? - ?
Kuban Krasnodar
15:00
Krylya Sovetov Samara
? - ?
Avangard Kursk
14:00
Chornomorets Odesa
? - ?
Stal Kamianske
14:00
Veres Rivne
? - ?
FC Olexandria
16:30
Shakhtar Donetsk
? - ?
Dynamo Kyiv
July 22
13:30
Piast Gliwice
Pogon Szczecin
16:00
Lechia Gdansk
? - ?
Cracovia
18:30
Legia Warszawa
? - ?
Korona Kielce
July 22
14:00 Limited coverage
Legionovia Legionowo
? - ?
Chojniczanka Chojnice
14:00 Limited coverage
Swit
? - ?
Olimpia Grudziadz
15:00 Limited coverage
CKS Chelmianka Chelm
? - ?
Zaglebie Sosnowiec
15:00 Limited coverage
KSZO Ostrowiec
? - ?
Stal Mielec
15:00 Limited coverage
Kluczbork
? - ?
Chrobry Glogow
15:00 Limited coverage
Puszcza Niepolomice
? - ?
GKS Tychy 71
15:00 Limited coverage
Radomiak Radom
? - ?
Podbeskidzie
15:00 Limited coverage
Ruch Zdzieszowice
? - ?
Gryf Wejherowo
15:00 Limited coverage
Siarka Tarnobrzeg
? - ?
Katowice
15:00 Limited coverage
Stal Rzeszow
? - ?
Miedz Legnica
15:00 Limited coverage
Stargard Szczecinski
? - ?
Bytovia Bytow
15:00 Limited coverage
Wisla Pulawy
? - ?
Pogon Siedlce
17:00 Limited coverage
GKS Belchatow
? - ?
Wigry Suwalki
July 22
17:00
Slaven
? - ?
NK Lokomotiva
19:00
Rijeka
? - ?
Rudes
July 22
17:00
Partizan Beograd
? - ?
Macva Sabac
18:00
FK Spartak Subotica
? - ?
Backa Backa Palanka
18:00
Javor
? - ?
Borac Cacak
18:00
Mladost Lucani
? - ?
FK Zemun
18:00
Napredak
? - ?
Rad Beograd
18:00
Vozdovac
? - ?
FK Radnik Surdulica
July 22
14:50
ND Triglav
Maribor
18:00
Rudar Velenje
Ankaran Hrvatini
16:00
Budapest Honved
? - ?
Diosgyori VTK
16:00
Mezokovesd SE
? - ?
Paksi SE
18:30
Haladas
? - ?
Debrecen
July 22
15:30
CS Universitatea Craiova
? - ?
Concordia Chiajna
18:00
CFR Cluj
? - ?
FC Viitorul Constanta
15:45
Pirin Blagoevgrad
? - ?
Septemvri Sofia
18:00
PFC CSKA-Sofia
? - ?
Ludogorets Razgrad
July 22
14:00
FK Kauno Zalgiris
? - ?
Lietava Jonava
16:00
Zalgiris Vilnius
Stumbras Kaunas
13:00
Tammeka
? - ?
Flora Tallinn
16:00
Paide Linnameeskond
? - ?
JK Sillamae Kalev
15:30
Dinamo-Auto
? - ?
FC Spicul Chiscareni
15:30
FC Sfintul Gheorghe
? - ?
CS Petrocub
17:00
FC Sheriff
? - ?
Zimbru
15:00
Radnik Bijeljina
? - ?
FK Krupa
15:30
FK Mladost Doboj Kakanj
? - ?
Vitez
18:35
Los Andes
? - ?
Crucero del Norte
22:00
Santamarina
? - ?
Villa Dalmine
23:00
Boca Unidos
? - ?
Brown de Adrogue
18:00 Limited coverage
CA San Miguel
CA Defensores Unidos
July 22
19:00
Vitoria
? - ?
Chapecoense AF
22:00
Flamengo
? - ?
Coritiba
July 22
19:30
Criciuma
? - ?
ABC
19:30
Londrina EC
? - ?
Nautico
19:30
Vila Nova
? - ?
Internacional
22:00
Brasil de Pelotas
? - ?
Paysandu
22:00
CRB
? - ?
Guarani
22:00
Oeste FC
? - ?
Juventude
19:00
Sport Boys Warnes
? - ?
Nacional Potosi
21:15
Real Potosi
? - ?
Club Petrolero
July 22
16:00
Everton CD
Coquimbo Unido
19:00
Deportes Temuco
Puerto Montt
19:00
Huachipato
Deportes Valdivia
19:00
Union Espanola
Union San Felipe
20:00
O'Higgins
? - ?
Santiago Morning
21:00
San Luis
Deportes Copiapo
22:00
Curico Unido
Magallanes
22:00
Universidad de Chile
Atletico Nublense
22:30
Universidad de Concepcion
Iberia
July 23
00:00
Audax Italiano
Barnechea
20:15
Atletico Huila
? - ?
Santa Fe
July 23
00:35
Cortulua
? - ?
Deportivo Cali
00:45
Once Caldas
? - ?
Independiente Medellin
19:00
Sol de America
? - ?
Olimpia
21:10
Libertad
? - ?
Rubio Nu
17:30
Union Comercio
? - ?
Ayacucho FC
20:00
Deportivo Municipal
? - ?
Universidad San Martin
July 23
01:00
Academia Cantolao
? - ?
Sporting Cristal
20:00
Deportivo Lara
? - ?
Mineros De Guayana
20:00
Monagas SC
? - ?
Aragua FC
22:15
Deportivo La Guaira
? - ?
Caracas
02:00
Costa Rica
? - ?
USA
22:00
CF America
Queretaro FC
22:00
Lobos de la BUAP
Santos
July 23
00:00
Tigres
Puebla
00:06
Leon
? - ?
Atlas
02:06
CD Guadalajara
? - ?
Toluca
18:00
New York City FC
? - ?
Chicago Fire
20:00
Minnesota United
? - ?
New York Red Bulls
23:00
DC United
? - ?
Houston Dynamo
23:00
Toronto FC
? - ?
Colorado Rapids
23:30
Columbus Crew
? - ?
Philadelphia Union
23:30
Montreal Impact
? - ?
FC Dallas
23:30
New England Rev.
? - ?
LA Galaxy
July 23
02:00
Real Salt Lake
? - ?
Sporting Kansas City
22:05
Rochester Rhinos
? - ?
Pittsburgh Riverhounds
23:00
FC Cincinnati
? - ?
Harrisburg City Islanders
23:30
Tampa Bay Rowdies
? - ?
Charleston Battery
23:45
Richmond Kickers
? - ?
Bethlehem Steel FC
July 23
00:00
Orange County SC
? - ?
Rio Grande Valley FC
00:30
OKC Energy FC
? - ?
Colorado Springs Switchbacks FC
00:30
Saint Louis FC
? - ?
Louisville City FC
00:30
San Antonio FC
? - ?
Real Monarchs SLC
00:30
Tulsa Roughnecks FC
? - ?
Phoenix Rising FC
02:30
Reno 1868 FC
? - ?
Portland Timbers II
19:30
Chicago Red Stars
? - ?
Orlando Pride
July 23
00:00
FC Kansas City
? - ?
North Carolina Courage
00:30
Houston Dash
? - ?
Boston Breakers
02:00
Portland Thorns
? - ?
Washington Spirit
02:00
Seattle Reign FC
? - ?
Sky Blue FC
July 22
FT
Cerezo Osaka
Urawa Red Diamonds
July 22
FT
FC Gifu
Machida Zelvia
FT
JEF United Chiba
Zweigen Kanazawa
FT
Kyoto Sanga FC
Nagoya Grampus Eight
FT
Matsumoto Yamaga
Ehime FC
FT
Montedio Yamagata
Shonan Bellmare
FT
Tokyo Verdy
Kamatamare Sanuki
FT
Yokohama FC
V-Varen Nagasaki
FT
Oita Trinita
0 - 0
Mito Hollyhock
FT
Thespakusatsu Gunma
Roasso Kumamoto
July 22
live 60'
Chongqing Lifan
Tianjin Teda
live 65'
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Hebei CFFC
live 62'
Jiangsu Suning FC
Liaoning Hongyun
live 64'
Shandong Luneng
Changchun Yatai
live 61'
Shanghai SIPG FC
Guangzhou Evergrande
FT
Gwangju FC
Jeonnam Dragons
FT
Jeju United
Pohang Steelers
FT
Ulsan Hyundai
Incheon United
FT
Ansan Greeners
Daejeon Citizen
14:00
Samtredia
? - ?
FC Shukura Kobuleti
July 22
FT
Barito Putera
Madura United
live 61'
Persib Bandung
Persija Jakarta
live 65'
Pusamania Borneo
Perseru Serui
July 23
06:30
Persipura Jayapura
? - ?
PS TNI
08:00
Persiba Balikpapan
? - ?
Persela Lamongan
live HT
Okzhetpes Kokshetau
Taraz
live HT
FC Astana
Tobol Kostanay
13:00
Akzhaiyk Uralsk
? - ?
Ordabasy Shymkent
15:00
Aktobe
? - ?
Kaisar Kyzylorda
13:00 Limited coverage
South Africa
? - ?
Botswana
13:00 Limited coverage
Uganda
? - ?
South Sudan
13:00 Limited coverage
Zambia
? - ?
Swaziland
13:30 Limited coverage
Rwanda
? - ?
Tanzania